100% MADProjekt BUTTERFLYAmbasada Przedsiębiorczości Kobiet

“Ucz się, jak się uczyć” – Międzynarodowy Projekt BUTTERFLY UNIVERSE już w Polsce

Profesor Tony Buzan – twórca metody Mind Mapping (Mapowanie Myśli) przebywał na zaproszenie fundacji Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce w dniach 14 – 24 maja 2015 r. Przeprowadził w tym czasie 10 nieodpłatnych szkoleń pod hasłem “Ucz się, jak się uczyć”, w których wzięło udział ponad 3 tys. uczestników.

Głównym celem projektu BUTTERFLY UNIVERSE jest dokonanie ogólnoświatowej transformacji w dziedzinie edukacji, dostarczając narzędzi myślenia, które uskrzydlą naszą świadomość i wyniosą nas na wyższy poziom, podobnie jak w procesie metamorfozy pełzająca po ziemi gąsienica przekształca się w kolorowego latającego motyla. Aby rozpocząć proces transformacji należy najpierw “Nauczyć , jak się uczyć”, czyli korzystać z Mapy Myśli, prostej instrukcji obsługi naszego umysłu.

Mózg ludzki, jak wynika z przeprowadzonych badań, ma nieograniczone możliwości uczenia się i zapamiętywania – potrzebna jest tylko prosta instrukcja jego obsługi. Odkrycie przez Tony Buzan’a Mapy Myśli umożliwiło bardziej skuteczne wykorzystanie potencjału naszego umysłu.

Fundacja Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet reprezentuje w Polsce Tony Buzana oraz międzynarodowy Projekt 100% MAD (Make A Difference), którego współtwórcą jest Profesor Buzan. Warto podkreślić, że wraz z Tony Buzanem przyjechał do Polski jego bliski współpracownik z Dubaju Tariq Qureishy – pomysłodawca, lider i koordynator międzynarodowego projektu 100% MAD, który ma następujące cele: 1. Edukacja, 2. Zdrowy Styl Życia, 3. Rozwój Przedsiębiorczości.

Wizyta Profesora Tony Buzana rozpoczęła się 14 maja w Krakowie i zakończyła 24 maja w Warszawie. Zorganizowaliśmy łącznie 10 wydarzeń edukacyjnych, w których uczestniczyło ponad 3 tysiące osób na warunkach nieodpłatnych, a motywem przewodnim było hasło “Uczyć, jak się uczyć i świetnie się przy tym bawić”.

Jako pierwsze odbyło się w Krakowie 2-dniowe szkolenie (piątek i sobota, 15 i 16 maja) dla 120 zaproszonych osób, którzy zostali pierwszymi Promotorami i Instruktorami Technik Efektywnego Uczenia.

Galeria fotografii ze szkolenia w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym Witek w Krakowie

W poniedziałek 18 maja po zwiedzeniu Kopalni Soli w Wieliczce Profesor Buzan poprowadził tam wyjątkowe szkolenie, które odbyło się w sali konferencyjnej 125 m pod powierzchnią ziemi i było zaadresowane do 120 młodych talentów sportowych.

Galeria fotografii ze szkolenia w Kopalni Soli w Wieliczce

Po południu w poniedziałek 18 maja z inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Tony Buzan poprowadził szkolenie dla grona nauczycieli w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie.

Galeria fotografii ze szkolenia w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli

We wtorek 19 maja (godz. 11 – 15) w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie Profesor Tony Buzan “UCZYŁ JAK SIĘ UCZYĆ i świetnie się przy tym bawić” , uczył młodzież nowych umiejętności, które zwiększą skuteczność i efektywność działania zarówno w szkole jak również w realizacji pasji sportowych, artystycznych, itp.
W tym wyjątkowym szkoleniu wzięło udział 2 tysiące zaproszonych osób, tj. uczniów w wieku 12 – 16 lat i ich nauczycieli, wychowawców, trenerów.

Galeria fotografii z Centrum Kongresowego ICE w Krakowie

W środę 20 maja w Warszawie na zaproszenie Marty Czapińskiej – Szefa Zespołu Strategicznego przy Ministrze Edukacji, odbyło się bardzo owocne spotkanie Profesora Buzana z członkami tego Zespołu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Galeria fotografii ze spotkania w Ministerstwie Edukacji Narodowej

Po południu w środę 20 maja w Warszawie na zaproszenie Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Andrzeja Arendarskiego odbyło się spotkanie połączone ze szkoleniem Profesora Buzana “Techniki Efektywnego Myślenia i Działania” dla grona zaproszonych przedsiębiorców, członków i partnerów KIG.

Galeria fotografii ze spotkania w Krajowej Izbie Gospodarczej

Czwartek 21 maja obfitował w wiele spotkań z przedsiębiorcami w Warszawie.
Na zaproszenie Aureliusza Górskiego – Dyrektora Zarządzającego Business Link (BL posiada aktualnie 10 oddziałów na terenie kraju, które tworzą szczególne miejsca wspierające rozwój przedsiębiorczości) odbyło się spotkanie Profesora Buzana z grupą młodych przedsiębiorców, którzy poznali nowe zastosowania Map Myśli w skutecznym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Galeria fotografii ze spotkania w Business Link

Na zaproszenie Carmen Tarcha oraz Sebastiana Kotow w Galerii Quadrilion zorganizowano specjalne spotkanie z Tony Buzanem w ramach cyklu ekskluzywnych, zamkniętych spotkań “Sztuka Inspiracji”, na które zapraszani są wyjątkowi goście ze świata biznesu, sztuki, nauki czy sportu. Pasjonaci, którzy kochają to co robią, inspirują i motywują innych.

Galeria fotografii ze spotkania w Galerii Quadrilion

W piątek 22 maja (godz. 10 – 12) w auli Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Profesor Tony Buzan poprowadził szkolenie dla 300 studentów.

Galeria fotografii ze szkolenia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej

Na zakończenie pierwszej wizyty w Polsce w piątek 22 maja (godz. 14 – 16) odbyło się spotkanie w Sejmie RP połączone ze szkoleniem “Innowacyjne Techniki Edukacyjne na rzecz rozwoju przedsiębiorczości”, w którym uczestniczyło 120 zaproszonych gości z całej Polski.

Galeria fotografii ze spotkania w Sejmie RP

Powyższe wydarzenia edukacyjne z udziałem Tony Buzana inaugurują w Polsce, a tym samym w Europie, wieloletni, międzynarodowy projekt 100% MAD, który Fundacja Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet będzie kontynuowała we współpracy z Tariq Qureishy oraz zespołem Tony Buzana.

Warto podkreślić, że w czasie pierwszej wizyty Tony Buzana zorganizowaliśmy wyjątkowe wydarzenia edukacyjne, wśród nich:

Twórcy Projektu BUTTERFLY UNIVERSE i 100% MAD:

Tony BuzanTony Buzan
Światowej sławy intelektualista, autorytet z technik uczenia się, twórca metody Mind Mapping, redaktor “International Journal of MENSA”, autor 140 książek wydanych w 30 językach, założyciel Brain Trust Charity, Use Your Head/Brain Clubs, prezes Mind Sports Council, twórca Memoriady (mistrzostwa świata w zapamiętywaniu) i współtwórca Olimpiady Gier Umysłowych, pomysłodawca i lider Projektu BUTTERFLY oraz współtwórca Projektu 100% MAD, który w Polsce jest realizowany jako 100% MAD Polska.
www.tonybuzan.com, www.thinkbuzan.com

Tariq QureishyTariq Qureishy
Pomysłodawca, lider i koordynator międzynarodowego projektu 100% MAD (Make A Difference), który m.in. realizuje międzynarodowy Projekt BUTTERFLY mający na celu rozwijanie i wzmacnianie potencjału intelektualnego dzieci i młodzieży poprzez popularyzowanie technik uczenia się i działania w oparciu o Mapy Myśli. Oprócz edukacji, pozostałe dwa główne cele Projektu 100% MAD to Rozwój Przedsiębiorczości i Zdrowy Styl Życia.
www.100-mad.com

 Projekt Edukacyjny “Tony Buzan uczy jak się uczyć i świetnie się przy tym bawić” uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej
Minister Edukacji Narodowej

Organizatorzy wydarzeń edukacyjnych w Polsce:
Ambasada Przedsiębiorczości KobietFundacja JMP inspiracje w edukacjiMoti Investment

Dziękujemy za wykonanie oraz nieodpłatne udostępnienie fotografii i filmów z wydarzeń:
Janowi Piotrowi Szczepańskiemu, Jakubowi Gadzalskiemu oraz Michałowi Szporowi

Dziękujemy Partnerom i Sponsorom: